Salon piękności Warszawa

Urodziny to istotne wydarzenie dla każdego malca. Właśnie dlatego rodzice są zobowiązani postarać się, aby był to dzień szczególny, który na długo zapadnie w pamięć ich pociechy. Świetnym rozwiązaniem jest urządzenie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. Jak w takim razie warto przygotować imprezę urodzinową dla dziecka?

Wybór tematyki przewodniej

Nie każda zabawa musi mieć motyw przewodni, ale jeśli dziecko jest fanem konkretnej kreskówki czy filmu warto zdecydować się na ten ruch i poprosić gości, aby na zabawie pojawili się w odpowiednich strojach. W przypadku organizowania zabawy tematycznej  nie warto poprzestać wyłącznie na przebraniach, lecz zdecydować się także na muzykę dopasowaną do wybranego motywu. Również zabawy powinny odnosić się do wybranej tematyki (familiada z pytaniami na określony temat, czy kalambury z zawczasu przygotowanymi hasłami).

liebe geburtstagswünsche

Dekoracje i jedzenie

Istotną częścią każdej imprezy urodzinowej jest odpowiednie przyozdobienie pokoju, w którym przyjęcie będzie się odbywać. Powinny się tam znaleźć baloniki, serpentyny, trafionym pomysłem może być również zapewnienie małym gościom imprezowych czapeczek. Poczęstunek nie może być ograniczony wyłącznie do tortu, trzeba zapewnić dzieciom kanapki (choćby malutkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko doskonale smakują, ale również wyglądają wyjątkowo ładnie). Warto postawić także na słodsze przekąski – doskonale zdadzą egzamin nie tylko czekoladki czy ciasteczka, ale także owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Nie można zapominać o napojach – dobrze przygotować przede wszystkim soki owocowe, w przypadku gdy podczas imprezy organizowane będą rozmaite zabawy ruchowe warto przygotować również wodę mineralną. Nie można zapomnieć o uwielbianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Część rodziców decyduje się na samodzielne przygotowanie całej imprezy. Wbrew opinii niektórych warto zaangażować dziecko w przygotowania, poczuje się wtedy ważne. Nie oznacza to naturalnie, że dziecko ma być zaangażowane w każdy element przygotowań, jednak może zająć się choćby przygotowaniem zaproszeń na imprezę.