Salon piękności Warszawa

Narodziny małego dziecka zwykle powoduje ogromne zmiany w codzienności jego rodziców. Dowolne dotychczas spędzanie czasu mocno się zmienia. Wyjścia do klubów, spotkania z przyjaciółmi czy nocne imprezy szybko stają pod znakiem zapytania. Minie trochę czasu zanim za tym zatęsknisz. Znacznie prędzej zaczniesz planować, jak może wyglądać twój dzień, aby nie zwariować.

Powszechnie znana reguła mówi: śpij, kiedy niemowlę śpi. Wiele matek ironicznie dodaje do niej: gotuj kiedy dziecko gotuje i sprzątaj, kiedy ono sprząta. Nie warto jednak bagatelizować tego porzekadła. W pierwszych tygodniach po pojawieniu się dziecka to właśnie noworodek powinien być najistotniejszy. Spróbuj poświęcić mu maksimum swojego czasu. Nie martw się wczorajszymi talerzami w zlewie czy nieumytą podłogą w przedpokoju. Wszystkie domowe porządki mogą poczekać. Niemowlę jest teraz najważniejsze.
Oswój się z myślą, że noworodek będzie chciał spędzać prawie cały dzień z mamą. Musisz być blisko. Nie zdziw się, jeśli niemowlak będzie bez przerwy chciał picia. W pierwszych tygodniach życia noworodek nie ma jeszcze uregulowanych odstępów między codziennymi posiłkami. Może więc okazać się, że raz przerwa będzie trwał kilka godzin, a następnie dziecko będzie chciało o jedzenie co kilka minut.

new year greetings 2022

Podstawową zasadą, która powinna rządzić życiem świeżo upieczonej matki jest nieplanowanie dnia. Przy nieustalonym cyklu snu i karmień malucha każdy plan może okazać się nieskuteczny. Jeśli weźmiesz sobie na głowę zbyt wiele obowiązków, łatwo możesz zdenerwować się, gdy nie uda ci się ich spełnić. Jeśli masz siłę, możesz zająć się spełnianiem domowych obowiązków w czasie drzemki malucha. Wtedy ucieszysz się z wykonanego zadania, zamiast bez potrzeby się irytować.

Nie martw się, gdy na początku opiekowanie się o pociechę będzie dla ciebie za trudne. Wszystko przychodzi z czasem.